Späť

Puojd BANSKÝ

Mgr.art. Michaela Bednárová
Puojd s.r.o., February 13, 2014

https://www.puojd.sk/

Pri predošlom fotení do rubriky Puojd look sme sa pýtali Jakuba Ptačina, či by sa vedel vrátiť na rodnú Oravu a žiť tam. Tentoraz sme si na mušku vzali speváčku Zdenku Prednú> http://zdenkapredna.sk/, ktorá tak urobila a vrátila sa žiť do rodnej Banskej Štiavnice.

Kto navštívil toto mesto, vie, že ide o jedno z najkrajších miest na Slovensku. Nielen, že dýcha históriou, dejú sa tam tie najsúčasnejšie veci v oblasti kultúry a to najmä vďaka projektu BANSKÁ ST A NICA> http://www.banskastanica.sk/c/home/

https://www.puojd.sk/

Zdenka nás zaviedla k čarovnému miestu, kde nakrúcala svoje nové video ku skladbe Dýcham. Slnečné zábery vystriedalo zamrznuté jazero a srieň na stromoch a Zdenka v bunde Dúbrava> http://www.puojd.sk/shop/jackets/dubrava takto splynula so štiavnickou prírodou.

https://www.puojd.sk/
https://www.puojd.sk/

Už dlhšiu dobu dýchaš štiavnický zdravý vzduch, aké je to vrátiť sa do rodného mesta?

Ja mám pocit, že som tu stále, takže celé to bolo pre mňa postupný a prirodzený proces. Vždy som sa z koncertu ponáhľala domov do Štiavnice.

Kedy padlo toto rozhodnutie? Čo bol ten zlomový bod?

Už dávnejšie som koketovala s touto myšlienkou. Neplánovane som tu kúpila malý chutný domček a cítila som, že toto je to pravé miesto pre mňa. Vrátiť som sa plánovala skôr na ,,starobu" :)) Ale takto to vyšlo a som rada.

https://www.puojd.sk/

Chýba ti v Štiavnici niečo?

Dobrá reštaurácia. DM-ka a trhy so zeleninou ala Miletička. Ale to sú len také drobnosti :)

Ako ťa ovplyvňuje tvoje prostredie pri tvorbe?

Najviac. Tu sa cítim v pohode, som na svojej pôde. Mám tu zázemie, kamarátov, spomienky.. a od toho sa odvíja aj moja tvorba.

Aké sú tvoje životné priority?

Túžim si iba užiť život a byť spokojná a šťastná.

Si skôr horský alebo morský tvor?

Som jednoznačne morský tip, milujem more, slnko, dobré jedlo. Ale aj hory majú svoje čaro. Často chodíme na túry a prechádzky. Je to najväčší relax a psychohygiena.

Volíš?

Samozrejme!

Tvoj obľúbený kúsok Puojdu...

Moje nové legínky> http://www.puojd.sk/shop/pants/machata :))

https://www.puojd.sk/

A bonus na záver:

https://www.puojd.sk/

Okrem návštevy Zdenky, sme pozreli aj našu „ponožkáreň“, kde dávame vyrábať vaše obľúbené ponožky Nuožky a Huorky. To zelené na obrázku je diabolský stroj, ktorý usilovne vypľúva poctivo upletené slovenské ponožky. Takáto exkurzia vždy prináša nové možnosti a podnety, a tak sa muožete tešiť na novinky do sekcie doplnkov. Viac sa dozviete čoskoro.