Späť

PF 2012

Mgr.art. Michaela Bednárová
Puojd s.r.o., January 1, 2012

Za rok 2011 Puojd teda vôbec nelenil. Pozrite si rekapituláciu nášho a vášho roka na Puojde.

https://www.puojd.sk/
Puojd odštartoval rok 2011 photoshootingom Jakuba Gulyasa kolekcie Basics. Spoznávate známe či menej známe tváre slovenskej kultúrnej scény?

https://www.puojd.sk/

Hlavná dáma Puojdu- Michaela Bednárová je aj zakladateľkou OZ Denamit, ktoré má za ambíciu rozvoj dizajnu na Slovensku. Nultý ročník Denamit design days bol orientovaný na priblíženie procesu tvorby dizajnéra bežnému laickému divákovi. Puojd na DDD predstavil prototypy odevov pre ženskú hokejovú reprezentáciu. Na tomto projekte sme spolupracovali aj s firmou Novesta a Martina Slováková natočila dokument o slovenských hokejistkách.

https://www.puojd.sk/ S heslom „najkrajší darček je vlastnoručne s láskou vytvorený“ sme na Valentína ponúkali workshop sieťotlače pre zamilované páry.

https://www.puojd.sk/

Na odovzdávaní cien RHA Rádia FM sme zaodeli skupinu Noisecut. Sošku, ktorej autorkou je práve BetyMajerníková, Noisecuťáci hrdo nosili na tričkách ale ju aj poctivo vybojovali za singel Mariena.

https://www.puojd.sk/ V marci sme sa zúčastnili Národnej ceny za dizajn v spolupráci s firmou Novesta.

https://www.puojd.sk/ Puojd predstavil novú podznačku wink. Prvá kolekcia sa inšpirovala svetom sladkostí.

https://www.puojd.sk/ Zaodeli sme Martinu Slovákovú na obhajobu jej úžasného projektu- Slovenský národný remix.

https://www.puojd.sk/Prvá samostatná výstava Puojdu v Dizajn štúdiu ÚĽUV.

https://www.puojd.sk/Prvá samostatná prehliadka Puojdu odštartovala sériu Nu spirit fashion v bratislavskom Nu spirite. Na prehliadku nám Ové pictures pripravili krásne animácie na tému kolekcie- I wish I was sweet, o doplnky sa postaral Popular a Novesta.

https://www.puojd.sk/
Jednou z najcennejších spoluprác pre Puojd bola v tomto roku spolupráca s firmou Tuli. Veríme, že sa vám príjemne k Puojdu túli!

https://www.puojd.sk/ Puojd pokračuje v spoluprácach s hudobníkmi. Foolk sa nám zveril do rúk a Puojd bude aj naďalej rád jeho dvorným návrhárom.

https://www.puojd.sk/

Puojd predstavil svoju kolekciu Soc na Dňoch remesiel v Bratislave. Kolekcia (nafotená Michalom Huštatym) bola inšpirovaná socialistickým pracovným odevom.

https://www.puojd.sk/ Ďalšou spoluprácou, ktorá sa črtá ako dlhodobá, je spolupráca s Mimo architektmi. Nemusíte mať dom, aby ste mali Puojd pod strechou.

https://www.puojd.sk/
V rámci festivalu Blaf sme pod hlavičkou Denamitu zorganizovali prehliadku Blaf style, ktorá sa konala v nádhernom priestore premostenia SNG. V medzinárodnej konkurencii Puojd predstavil kolekciu Myší kožúšok, venovanú všetkým myšo-mačacím bojom. Na kolekcii spolupracovali MichalHvorecký, Ján Filípek, Foolk

https://www.puojd.sk/ Puojd bol aj nostalgický. Kolekcia Soc sa rozrástla o tieto kúsky, ktoré sa prvý krát predstavili na Retro party v KC Dunaj. Dnes sa predávajú v Kompote.

https://www.puojd.sk/ V závere roka sa pôsobisko Puojdu na chvíľku presunulo do krajiny veterných mlynov v rámci rezidenčného pobytu.


https://www.puojd.sk/
V roku 2012 určite nebudeme zaháľať a naďalej Vás budeme tešiť ale aj provokovať. Nech je náš každodenný život zaujímavejší, pestrejší, plný radosti a šťasia!