Späť

Deväť žien, ktoré inšpirujú.

Mgr.art. Michaela Bednárová
Puojd s.r.o., May 22, 2016

Určite to poznáte. Sú isté typy žien, pri ktorých si často povzdychnete, že by ste niečo z nich chceli mať. Ich podstata nie je v ich vzhľade, majú to „certain something something“, ktoré nášmu životu dodáva ten špecifický šmrnc.
V tomto článku by som rada predstavila dievky/ženy, ktoré sú mi inšpiráciou v hľadaní cesty k úspechu a šťastiu. Nebudem popierať, inšpirujú ma hlavne „workoholičky“ a ženy s jasným názorom.

Ľudmila Kolesárová

Ľudka je z toho súdka ľudí, ktorých ani nemusíte dlho poznať a viete, že za túto osobu dáte ruku do ohňa. Spoznali sme sa na kežmarskom TEDx, kde prednášala o charite. Je hlavnou dámou Dobrého Anjela, ktorý pomáha chorým a ich rodinám v ťažkých časoch. Ako sama tvrdí, charita má byť sexy a má podnecovať empatiu a chuť pomáhať. Pri takejto profesii, ktorá musí byť mimoriadne náročná na psychiku, vyžaruje silu a pozitívnu energiu. Je občiansky aktívna, nebojí sa postaviť na stranu znevýhodnených. Píše skvelé blogy a pozná sa s prezidentom!

zdroj Facebook, Nadácia Pontis
https://www.puojd.sk/
zdroj Facebook, Nadácia Pontis
Pikoška: Ľudka má z práce super výhľad na Tatry a dokazuje, že kariéra sa dá robiť celoslovensky.

Natália Wagnerová
Natália pre mňa navždy ostane tvárou Puojdu. Od nášho spoločného fotenia pod Tatrami sa do nej zaľúbil celý Puojd team. Modeling je profesia, ktorej náročnosť poznajú iba ľudia od fachu. Za vyblýskanými pózami sa skrýva nielen tvrdá drina ale i kreativita. Natália svoju dávku dostala do vienka od svojho otca, akademického sochára. Klišé, že modelky sú iba pekné tváre, je tiež dávno minulosťou. Inteligencia je tá tajná prísada ich úspechu. Natália vyštudovala na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU Bratislava, má adoptovaného psíka a vie skĺbiť prácu, cestovanie a osobný život do jedného šťastného celku.
Dievčenská rozptopašnosť, východniarsky šmrnc v kombinácii s veľkou dávkou profesionality, takú modelku treba hľadať.

foto Jakub Gulyás
https://www.puojd.sk/
foto Jakub Gulyás
Pikoška: Pri fotení kolekcie Krava bola Natália požiadaná o ruku bačom Ferom. Odmietla, ale sľúbila poslať fotografie mailom.

Lenka Sršňová
Odevná návrhárka, ktorej farbičky omámili nejednu veselú dušu. S Lenkou sa nám skrížili cesty na severnom polárnom kruhu. V malom študentskom mestečku Rovaniemi sme na bicykloch brázdili zasnežené cesty a našou destináciou bolo štúdium a otvorené možnosti textilu a módy. Lenka ma naučila nebáť sa skúšať nové veci a pracovať do zodretia. Dnes sme s Lenkou nielen kamarátky, ale spájame i naše profesie. Obe sa od seba učíme a výsledky našich spoluprác prinášajú radosť i ocenenia. V odbore módy nie je bežné nájsť človeka, ktorý chce pracovať tímovo. Lenka taká je a dúfam, že budem mať vždy možnosť byť súčasťou jej rozprávkového sveta.

foto Jakub Gulyás
https://www.puojd.sk/
foto Jakub Gulyás
Pikoška: Keď sme pri tom workoholizme, nepoznám človeka, ktorý by makal viac.

Mischel Warenits

Mladá, pracovitá a všestranná. Mischel je neprehliadnuteľná a na hlave jej hrá vždy iná farba vykúkajúca spod klobúka. Je vnímaná ako blogerka, no svoju prácu zameriava hlavne na make up a styling vlasov. Považujem ju za vedúcu osobnosť novej generácie blogerov. Má všetky vlastnosti, ktoré k úspechu patria - pracovitosť, korektnosť, príjemné vystupovanie a profesionalita. Keď sa dáte do spolupráce s ňou, viete, že sa môžete spoľahnúť na kvalitný výstup. Výnimočné je aj to, že sa nebojí kriticky vystúpiť a podať recenziu na prácu kolegov i keď sa to nie vždy stretne s pochopením.

foto Ivana Tomková
https://www.puojd.sk/
foto Ivana Tomková
Pikoška: Mischel prikladá ruku k dielu pri významných módnych podujatiach ako Fashion LIVE a Fashion marš!

Mikina Dimunová

Grafická dizajnérka Mikina Dimunová svoju prácu sústredí na art direction, branding, tvorenie komplexnej identity a robí to dobre. Je príkladom toho, že ciele si treba stanovovať vysoké a žiť treba naplno. V rámci jej poškolského obdobia sa nebála presťahovať do Paríža, kde tvorila pre slovenských i zahraničných klientov. Dnes je už mamou dvoch dcér a napriek tomu pracuje ako včelička. Jej práce sú viditeľné a kvalitné, spomeniem napríklad redizajn časopisu EMMA či identitu progresívnej slovenskej odevnej značky NEHERA.
Už počas školy som obdivovala jej silu osobnosti a samostatnosť. Veľmi rýchlo sa vďaka pracovitosti a ambíciám stala úspešnou a nikdy nespyšnela.

foto Marika Beňadik Majorová
https://www.puojd.sk/
foto Marika Beňadik Majorová
Pikoška: Je blízkou osobou Marcela Holubca W. a tak sa po rokoch naše cesty opäť stretli, keď vznikala Marcelova kolekcia Delusion.

Tonbogirl /Marika Beňadik Majorová

Marika dala pojmu „módny bloger“ úplne nový význam. Nespočetné množstvo krásnych fotografií mapuje nielen streetstyle súčasného Slovenska ale i našu kultúrnu scénu. V jej príspevkoch sa dozviete veľa o podujatiach, zaujímavých ľuďoch či pekných veciach. Rukopis jej analógových fotografií je na prvý pohľad rozpoznateľný. Marika sa prednedávnom stala mamou, čo prirodzene ovplyvnilo i smerovanie jej blogu. A i popri tom množstve povinností, z nej stále vyžaruje pokoj a nadšenie.

foto Jakub Gulyás
https://www.puojd.sk/
foto Jakub Gulyás
Pikoška: Marika v roku 2012 nafotila sériu fotografií bežných ľudí oblečených v Puojde.

Janica Lacová a Aneta Orosi

Duo Anča a Janča a ich temperament strhne vari každého. Ich hlavnou náplňou je učiť Slovensko jesť zdravšie. Pracujú na viacerých projektoch v oblasti vzdelávania a gastronómie a pravidelne lektorujú vo vlastnej Škole varenia. Jesť zdravo sa stáva životným štýlom, ku ktorému neoddeliteľne patrí aj zodpovedné odievanie. Aneta a Janica preto rozumejú dôležitosti podpory lokálnej produkcie i v oblasti módy. Sú ambasádorkami známeho Jamieho Olieviera a účinkujú v relácii o varení Slovensko chutí.

zdroj Facebook, Jem iné
https://www.puojd.sk/
zdroj Facebook, Jem iné
foto Marika Beňadik Majorová
https://www.puojd.sk/
foto Marika Beňadik Majorová
Pikoška: Janica bola tvárou vizuálu pre prvú samostatnú prehliadku Puojdu - Krava.

Misha Chmelíčková

Svojou prácou sa zviditeľnila v rámci značky Planéta 220, kde sa ujala vtipnej témy - slovenské scifi. Bratislavnské UFO, Majka z Gurunu či Pa a Pi znovu ožili na tričkách. Miškin rukopis reprezentuje grafická čistota a preslávila sa "kreslením páskou". Miška opáskuje všetko, ale tam jej šikovnosť zďaleka nekončí. Tvorí logá, identity, web dizajn, ilustrácie, VJing.
Ako rodená Bratislavčanka sa už nemohla mlčky pozerať na stav jej rodného mesta a začala poukazovať na jeho problémy na stránske Bratislava - Krásavica na Dunaji.

zdroj mish.sk
https://www.puojd.sk/
zdroj mish.sk
Pikoška: Hoci sme myši, obe máme mačky a tie naše sú sestry.

Ľudí v mojom okolí, ktorí sú výnimoční, je mnoho a preto je tento článok iba začiatkom celej série vizitiek súčasných slovenských osobností.